Hata mesajı

Deprecated function: menu_set_active_trail() (/home/tantanac/public_html/includes/menu.inc dosyasının 2405 satırı) içinde The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls.

Laiklik Karşıtı Eylemler

Laiklik karşıtı eylemlerin tam listesi
 
KANKA Haber Ajansı – Muhabirimiz Hıncal Vural Öcal bildiriyor.
 
AK Parti Hükümetinin 11 yıllık iktidarından dolayı iyice şımaran ve azan mürteciler, yurdun çeşitli yerlerinde yurtseverlere karşı terör estirmeyi sürdürüyorlar. İşte sadece son üç günde ajansımıza ulaşan laiklik karşıtı irticai eylem ve saldırı haberlerinin çetelesi…
 
-Provokatör kardan karı-koca: Sivas’ta bir mürteci tarafından yapılan türbanlı kardan kadınla, sakallı ve takkeli kardan adam büyük tepki topladı. Kardan karı-kocanın ellerine Türk bayrağı verilmesi ise muhtemel tepkileri yumuşatmak olarak değerlendirildi.
 
-Camide gülsuyu şırıngalı sapık: Ankara Kocatepe Camii’nde kısa etekli giren turistlerin bacaklarına zorla gülsuyu sıkan şırıngalı sapık yakalandı.
 
-Pazartesi-Perşembe orucunu tutmayanlara dayak: Pazartesi ve Perşembe orucunu tutmadıkları iddiasıyla Ankara Gazi Üniversitesi’nde beş ilerici öğrenci saldırıya uğradı. Öğrenciler “ama bugün Cuma” demelerine rağmen “ulan siz zaten Ramazan’da bile tutmuyorsunuz” cevabını alarak dayaktan kurtulamadılar.
 
-Başı açık kadını tuvalete almadılar: İstanbul’un kurtarılmış bölgelerinden Fatih Çarşamba’da dehşetengiz bir olay meydana geldi. Çağdaş giyimli, başı açık bir bayan çok sıkışmasına rağmen sakallı tuvaletçi tarafından “bayanlar” bölümüne alınmadı. Kadın mecburen yol ortasında altına kaçırdı.
 
-Piyango biletlerini yedirdiler: İstanbul Bahçekapı Nimet Abla gişesinden üç adet milli piyango bileti alan karı-koca saldırıya uğradı. “Haram parayı ne yapacaksınız bre zındıklar!” diyerek saldırıya geçen bir grup şalvarlı ve çember sakallı, yırttıkları biletleri çifte zorla yedirdi.
 
-Laik mitinge havadan türban atıldı: Atatürkçü Düşünce Derneği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin Ankara Tandoğan’da düzenlediği “türbana hayır” mitingi esnasında yeşil renkli irticai bir helikopter tarafından katılımcıların üzerine binlerce türban ve bone atıldı.
 
-Ulukışla Ulucami’de uluorta namaz: Cuma günü öğle saatlerinde Niğde Ulukışla Ulu Camii’nin hem de avlusunda uluorta toplu namaza duran gericilere halk büyük tepki gösterdi.
 
-Camide Vakko eşarp yardımı: İstanbul Sultanahmet Camii imamı Cuma hutbesinde örtünmenin farz olduğunu iddia etti. Aynı imam; yeni örtünecek binlerce genç kıza dağıtılmak üzere satın alınacak Vakko eşarplar için cemaatten cami çıkışında para talep etti.
 
-Diyarbakır’da misvak tacizi: Diyarbakır Dicle Üniversitesi Kızlar Yurdundaki Kemalist öğrenciler yatmadan önce tuvaletlerde işkenceye tabi tutuldular. Dişlerini fırçalamaktayken arkalarından sinsice yaklaşan bir grup başörtülü öğrenci, ellerindeki diş macunları ve diş fırçaları zorla alarak dişlerini Suudi Arabistan’dan getirilen misvaklarla fırçalattılar. Bu zorbalık esnasında iki kız yüzlerinden hafif şekilde yaralanırken, muhtelif kızlara ait üç azı ve iki köpek dişi telef oldu.
 
-Deniz Feneri’nden sure şartı: Deniz Feneri Deneği Çemizgezek Şubesi yöneticileri, yardım verecekleri şahısların “üç Gulhu bir Elham” okumalarını şart koştu.
 
-Vitrin mankenlerine kezzap: Beymen’in vitrinlerindeki mini etekli mankenlere vitrin camı kırılarak kezzap atıldı. Saldırıda yaralanan üç mankenin bacaklarına bakım yapıldı.
 
-Şalvarlı et’te pantolonluya tavır: “Şalvarlı Et” firmasından bir kilo kıyma isteyen dar pantolonlu bir bayan, talebi yerine getirilmeden zorla dışarı çıkarıldı.
 
-TİB’den “ahlak polisi” programı: İnternette çocuklar için filtre koyarak geleceğimiz olan yavrularımızın gözlerinin şimdiden açılmasını engelleyen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), şimdi de büyükler için “besmele okuyarak açılan ve kötü sitelere girildiğinde ‘çarpılacaksın bre kafir. Aklını başına al, tez bu işten vazgeç” diye uyaran “ahlak polisi” isimli bir program geliştirdi.
 
-İnternet kafede zorla dini yayın: İzmir Karşıyaka’da bir internet kafeyi basan gerici çete, içerideki çocuk ve gençlere zorla dini bir film izlettiler. Aynı anda tüm ekranlardan seyrettirilen filmin İran menşeli olduğu ve başrolünde de Veysel Karani’nin oynadığı öğrenildi.
 
-Tavla oynayanlara saldırı: Malatya’da dükkanların önünde tavla oynayan esnafın tavlaları, sakallı ve cüppeli bir grup tarafından zorla kırıldı, zarlar ve pullar ise dama atıldı. Saldırganlar sadece dama ve satranç oynamalarına izin vereceklerini söylediler.
 
-İP’lilerden erkeklerin dini sembolü sünnete tavır: AK Parti’li Ankara Keçiören Belediyesi tarafından 50 fakir çocuğun toplu şekilde sünnet ettirilmesi İşçi Partililer tarafından protesto edildi. Sünnet töreninin şeriatçı gösteriye dönüştüğünü belirten İP’liler “bu çocukların pipilerinde dini sembol oluşturarak beyinleri şimdiden yıkanacak. Zira her tuvalete girişlerinde yani günde en az beş-altı kez bu sembolü görüp etkilenerek irticaya meyledecekler. Büyüyüp evlendiklerinde bu sembolden eşleri de etkilenebilecek. Oysa laik devlette dini sembol olmaz. Bu yüzden artık ülkemizde hiçbir erkek çocuk sünnet ettirilmemeli. Büyüyüp 18 yaşına geldiklerinde sünnet olup olmamaya özgür iradeleriyle kendileri karar vermeli. Kadınlarda başı örtmeye nasıl karşıysak, erkeklerde de başı açmaya o kadar karşıyız. İkisi de aynı kapıya çıkar. Zira ikisi de dini sembol.” dediler.