Hata mesajı

Deprecated function: menu_set_active_trail() (/home/tantanac/public_html/includes/menu.inc dosyasının 2405 satırı) içinde The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls.

Elma ile armut artık toplanabiliyor!

Eskiden beri bir matematik klasiğidir elma ile armudun toplanamayacağı.

 

Tabi bu aynı zamanda bir sosyal bilim gerçeğini de ifade eder. Yani farklı türden iki konunun kıyaslanamayacağı ya da aynı bağlamda konuşulamayacağını anlatmaya çalışır. Ama artık devir değişti malum. Klasik siyaset mühendisliği teorileriyle bir yere varamayanlar akılları zorlayacak formüller peşine düştüler.

 

Zira artık Türk milleti sıradan yalan ve hikayeleri yemiyor.  İşte bu gelişmeler sonunda tüm kabulleriniz artık değişecek. Herkes bilsin ki artık elma ile armut toplanabilir. Mesela MHP’yi CHP lileşmekle suçlayan biri CHP den büyükşehir belediye başkan adayı olabilir. Ya da bir CHP li başkan adayı MHP li başkan adayı lehine çekilebilir. Yada bir topluluk kendi çıkarlarıyla Amerikanın çıkarlarını karıştırabilir.

 

Yani mesela 1 Dershane düzenlemesi + 2 Nükleer santral kurma girişimi + 3 köprü + 1 havaalanı + 1Kanalistanbul = Postmodern ABD müdahalesi olabilir.

 

Peki elma ile armut toplanınca ne olur?

 

Sonucu hangi meyve cinsinden vermek lazım? Bana en makul ayva gibi geliyor.

 

Elma ile armudu toplayın ve ayvayı yiyin. Afiyet olsun.

 

Cemal Akkuş / Tantana